سرمایه‌گذاری هامون صبا در بازار اول رونمایی شد

سرمایه‌گذاری هامون صبا در بازار اول رونمایی شد
به خریداران عرضه اولیه سهام «وهامون» به تعداد تخصیص سهام در روز عرضه اولیه، اوراق اختیار فروش تبعی این سهام به دارایی آنها افزوده خواهد شد.
امروز ششم مردادماه 1400 چهارمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال جاری انجام شد و طی آن 15 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در نماد «وهامون» در بازار اول فرابورس عرضه و هر سهم این شرکت 1902 ریال کشف قیمت شد.
خریداران امروز «وهامون» بیمه می‌شوند
به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، در عرضه اولیه سهام شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در حالی 2 میلیون و 654 هزار و 258 کد سهامداری مشارکت کردند که به هر یک از 2 میلیون و 635 هزار و 801 کد حقیقی و حقوقی، حداکثر 161 سهم تخصیص پیدا کرد.
همچنین بنا به اعلام شرکت، به خریداران عرضه اولیه سهام «وهامون» به تعداد تخصیص سهام در روز عرضه اولیه، اوراق اختیار فروش تبعی این سهام به دارایی آنها افزوده خواهد شد.
در عرضه اولیه وهامون شرکت کارگزاری صباتامین به عنوان مدیر عرضه و شرکت‌های «گروه مدیریت ارزش سرمایه صندوق بازنشستگی کشوری» و «سرمایه گذاری و خدمات مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری» به عنوان متعهدین خرید نقش‌آفرینی کردند.
نگاهی به پرتفوی سرمایه‌گذاری هامون صبا
هفته گذشته مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در نشست خبری «یک دیدار، یک عرضه» وجه تمایز «وهامون»را با سایر شرکت‌های سرمایه‌گذاری، پرتفوی متنوع آن دانسته و گفته بود: پرتفوی سرمایه‌گذاری این شرکت طی سه سال اخیر به طور متوسط بازدهی 144 درصدی را کسب کرده و این رقم به طور میانگین 10 درصد بالاتر از بازدهی شاخص کل طی این مدت بوده است.

محسن صادقی سرمایه این شرکت را 300 میلیارد تومان اعلام کرده و گفت: 18 درصد از پرتفوی شرکت با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته از صنعت فلزات اساسی بوده و 17.5 درصد در صنعت محصولات شیمیایی، 13 درصد در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، 9.5 درصد در استخراج کانه‌های فلزی، حدود 6 درصد در شرکت‌های چند رشته‌ای، 5 درصد در صنعت دارویی و حدود 3 درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی قرار دارد.

گفتنی است عرضه اولیه روز جاری چهارمین عرضه اولیه فرابورس به روش ثبت سفارش در سال 1400 بوده و پیش از این بخشی از سهام سه شرکت گسترش صنایع روی ایرانیان در نماد فگستر، تولید سرب و روی ایرانیان در نماد فتوسا و محصولات کاغذی لطیف در نماد لطیف در بازارهای فرابورس ایران عرضه اولیه شدند.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *