برگزاری نشست قبل از عرضه سهم شرکت سرمایه گذاری هامون صبا

برگزاری نشست قبل از عرضه سهم شرکت سرمایه گذاری هامون صبا
نشست خبری "یک دیدار، یک عرضه" امروز به مناسبت عرضه اولیه سهام این شرکت در بازار اول فرابورس برگزار شد .
مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا وجه تمایز شرکت را اینگونه عنوان کرد که شرکت، پرتفوی سرمایه‌گذاری متنوعی دارد و طی سه سال اخیر به طور متوسط بازدهی 144 درصدی را کسب کرده و این رقم به طور میانگین 10 درصد بالاتر از بازدهی شاخص کل طی این مدت بوده است.
یک‌صد و پانزدهمین نشست خبری یک دیدار، یک عرضه در فرابورس ایران ویژه معرفی ظرفیت‌های شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در حالی برگزار شد که این شرکت از گروه «سرمایه‌گذاری‎‌ها» در آستانه عرضه اولیه 15 درصد از کل سهام این شرکت در بازار اول فرابورس قرار دارد.
محسن صادقی باطانی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا
به گزارش مدیریت ارتباطات فرابورس ایران، محسن صادقی باطانی مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در این نشست با اشاره به اینکه 100 درصد از سهام شرکت در اختیار شرکت سرمایه‌گذاری صباتامین زیرمجموعه سازمان تامین اجتماعی است، عنوان کرد: شرکت در سال 1384 تحت عنوان سهامی عام ثبت شد و از سال ۱۳۹۳ فعالیت خود را به صورت حرفه‌ای آغاز کرد.

به گفته وی موضوع فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا، سرمایه‌گذاری در سهام و اوراق بهادار پذیرفته‌شده در بورس است و در حوزه‌های دیگر و خارج از بورس فعالیت نمی‌کند.

صادقی با اشاره به اینکه طی یکسال گذشته مجموعه شستا عرضه‌های اولیه خوبی در بازار سهام داشته است، اظهار کرد، در طول یکسال اخیر به کمک رکن بازارگردان، عرضه‌های اولیه زیرمجموعه شستا دارای نقدشوندگی خوبی بودند.

وی با اعلام اینکه سرمایه حال حاضر شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا 300 میلیارد تومان است، گفت: سال گذشته سرمایه شرکت از رقم 80 میلیارد تومان به 300 میلیارد تومان افزایش یافت و این در حالی است که در سال 1395 سرمایه شرکت 30 میلیارد تومان بوده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا وجه تمایز شرکت را اینگونه عنوان کرد که شرکت، پرتفوی سرمایه‌گذاری متنوعی دارد و طی سه سال اخیر به طور متوسط بازدهی 144 درصدی را کسب کرده و این رقم به طور میانگین 10 درصد بالاتر از بازدهی شاخص کل طی این مدت بوده است.

وی با بیان اینکه شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا با یک سایز متوسط در حال فعالیت است که برای سرمایه‌گذاران خرد جذابیت دارد، اظهار کرد: از آنجاکه شرکت در سهام و اوراق بهادار قابل معامله در بورس سرمایه‌گذاری می‌کند، این موضوع ریسک نقدشوندگی را نسبت به دارایی‌های خارج از بورس کاهش می‌دهد.
صادقی همچنین بررسی هفتگی و ماهانه پرتفوی سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا و نیز برآورد آیتم‌های مهم در بحث نقدشوندگی پرتفوی و سودآوری آن را دیگر نقاط برجسته شرکت ذکر کرد و افزود: سال 1397 بازدهی شرکت به میزان 100 درصد محقق شد و این در حالی است که بازدهی شاخص کل 86 درصد بود.
وی همچنین افزود
سال 1398 نیز بازدهی شاخص 187 درصد و شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا 177 درصد رقم خورد و سال 1399 با توجه به نوسانات بازار سهام شاخص کل بازدهی 155 درصدی را کسب کرد و شرکت هامون صبا 163 درصد بازدهی را برای سرمایه‌گذاران خود به ارمغان آورد.
وی در خصوص کسب بازدهی طی چند ماه اخیر نیز در شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا عنوان کرد: میزان تغییرات شاخص هم‌وزن تا 31 خردادماه 1400 به میزان منفی 16 درصد و شاخص کل منفی 11 درصد بوده است. در همین مدت میزان تغییرات و بازدهی پرتفوی شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا نیز منفی 9 درصد بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر بازدهی شاخص به صفر رسیده ولی بازدهی شرکت به تاریخ امروز حدود 4 درصد مثبت بوده است که نشان می‌دهد در دوره نزول شاخص میزان کاهش سودآوری پرتفوی شرکت کمتر بوده و در دوره بهبود بازار نیز میزان بازدهی آن بیشتر از شاخص کل محقق شده است.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری هامون صبا در خصوص ترکیب پرتفوی شرکت در صنایع مختلف بازار سرمایه نیز گفت: 18 درصد از پرتفوی شرکت با توجه به بررسی‌های صورت‌گرفته از صنعت فلزات اساسی بوده و 17.5 درصد در صنعت محصولات شیمیایی، 13 درصد در صنعت بانک‌ها و موسسات اعتباری، 9.5 درصد در استخراج کانه‌های فلزی، حدود 6 درصد در شرکت‌های چند رشته‌ای، 5 درصد در صنعت دارویی و حدود 3 درصد در صنعت فرآورده‌های نفتی قرار دارد.

منبع خبر: مدیریت ارتباطات فرابورس ایران

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *